گفت‌وگو با مقامات چین برای گسترش روابط تهران – پکن از برنامه‌های سفر به این کشور است

رئیس‌‌جمهور پیش از عزیمت به چین جهت شرکت در کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) برنامه‌های سفر سه روزه خود به این کشور را تشریح کرد.
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی رئیس‌‌جمهوری پیش از عزیمت به چین جهت شرکت در کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) برنامه‌های سفر سه روزه خود به این کشور را تشریح کرد.
روحانی با اشاره به اینکه این سفر به دعوت رییس‌جمهور چین برای شرکت در کنفرانس سیکا انجام می‌شود، اظهارداشت: حضور جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس برای ما اهمیت دارد چرا که روز به روز جایگاه کنفرانس‌های قاره‌ای و منطقه‌ای در جهان از لحاظ تأثیرگذاری بر صلح و ثبات منطقه و تعامل میان کشورها افزایش می‌یابد.
رئیس‌‌جمهوری با بیان اینکه دیدارهای دو جانبه و گفت‌وگو با مقامات جمهوری خلق چین در جهت گسترش روابط تهران – پکن از دیگر برنامه‌های سفر به این کشور خواهد بود، تصریح‌کرد: روابط با چین برای ما حائز اهمیت است چرا که سال‌هاست سمت و سوی روابط اقتصادی ایران به شرق از جمله به کشورهای هند، ژاپن و چین است.
وی روابط ایران با چین در بخش انرژی، صنایع و تکنولوژی را خوب ارزیابی کرد و خواستار گسترش هر چه بیشتر این روابط شد.
روحانی با بیان اینکه چین یکی از اعضای 1+5 بوده و در راستای موضوع هسته‌ای ایران با این کشور در حال مذاکره هستیم، گفت: اجلاس سران سیکا با حضور 22 کشور برگزار می‌‌شود که در جریان این اجلاس با سران دیگر کشورها نیز ملاقات‌ها و مذاکراتی خواهیم داشت.


خبرگزاری فارس