همکاری 5 ساله کشاورزی ایران و چین

وزیر جهاد کشاورزی که امشب (28 دی) در رأس یک هیات عالی‌رتبه به چین سفر می‌کند طی دیدار با وزیر کشاورزی این کشور، تفاهم همکاری‌های دو جانبه در بخش کشاورزی امضا می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود حجتی - وزیر جهاد کشاورزی - به دعوت رسمی هان چانگ فو، وزیر کشاورزی چین عازم پکن می‌شود. هان چانگ فو در دعوتنامه خود ضمن اشاره به نقش راهبردی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهم منطقه‌ای و کشور بزرگ کشاورزی در منطقه خاورمیانه، اظهار امیدواری کرده که سفر وزیر جهاد کشاورزی ایران فصل جدیدی در همکاری‌های کشاورزی دو کشور بگشاید. در جریان این سفر قرار است یادداشت همکاری‌های دو جانبه در بخش کشاورزی شامل برنامه‌ جامع فعالیت‌ها و پروژه‌های مشترک برای پنج سال آینده به امضای وزرای کشاورزی دو کشور برسد.

با توجه به حضور تعدادی از مدیران عامل اتحادیه‌ها و شرکت‌های بزرگ تولیدی و صادراتی بخش کشاورزی در هیات همراه وزیر جهاد کشاورزی، برگزاری نشست مشترک فعالان اقتصادی بخش کشاورزی نیز در دستور کار این سفر است. حجتی در این سفر از استان شاندونگ که از قطب‌های مهم توسعه کشاورزی در چین به ویژه فناوری کشت گلخانه‌ای و پرورش ماهی در قفس است، بازدید خواهد کرد. سفر وزیر جهاد کشاورزی به جمهوری خلق چین اولین بازدید رسمی یک وزیر جهاد کشاورزی به این کشور پس از پیروزی انقلاب است و از این لحاظ نیز اهمیت تاریخی دارد.

خبرگزاری ایسنا