مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور دو میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت بعد از برجام در کشور عملیاتی شده است

معاون وزیر صنعت، معدت و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: ۴/۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید انجام شد که در پسا برجام دو میلیارد دلار در حوزه صنعت عملیاتی شده است.
علی یزدانی در سفر یکروزه خود به استان قزوین در جمع خبرنگاران افزود: در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید با وجود مسائل و مشکلات متعدد ۱۲۴ طرح اقتصادی و صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۴/۱ میلیارد دلار به تصویب هیات سرمایه گذاری کشور رسید که از این تعداد ۵۴ طرح راه اندازی شده و ۷۰ طرح نیز در دست اجراست.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: اقدامات خوبی در دولت جهت حمایت از واحدهای تولیدی انجام شده که امیدواریم شاهد خروج از رکود واحدهای صنعتی باشیم.
وی با اشاره به طرح رونق تولید در کشور اظهار داشت: تاکنون ۴۳ هزار و ۸۴۲ متقاضی در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر در کارگروه های استانی تصویب شده و شش هزار و ۳۰۰ مورد به بانک ها برای استفاده از تسهیلات شدند که تا پایان شهریور ماه امسال پیش بینی می کنیم که همه متقاضیان به بانک ها معرفی شوند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد را از رویکرد های مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اظهارداشت: هفت هزار و ۵۰۰ بنگاه و واحد صنعتی راکد و زیر ظرفیت تا پایان سال احیا و فعال شود که با تدابیر این وزارتخانه این تعداد به ۱۰ هزار واحد افزایش خواهد یافت.
یزدانی با اعلام اینکه طرح های صنعتی راکد و نیمه فعال بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در اولویت فعال سازی و اعطای تسهیلات در جهت ادامه فعالیت قرار دارند افزود: در صورت فعال سازی این واحد برای بیش از ۱۸۵ هزار اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید از سوی دولت تدبیرو امید به منظور راه اندازی و تقویت بیش از ۱۲ هزار واحد و طرح صنعتی اختصاص یافته است.
یزدانی خاطر نشان کرد: در کل کشور ۸۷ هزار و ۹۱۷ واحد صنعتی به بره برداری رسیده ، که از این تعداد ۸۰ هزار و ۸۱ واحد صنعتی ، صنایع کوچک هستند.
وی یاد آور شد:در حال حاضر ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد در داخل شهرک های صنعتی مستقر هستند که از این رقم ۳۴ هزار و ۵۵۷ واحد مربوط به صنایع کوچک و هزار و۷۲۳ واحد صنایع متوسط را شامل می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور گفت: از مرداد ماه سال ۹۲ تاکنون هفت هزار و ۱۴۲ واحد تولیدی و صنعتی در سطح شهرک های صنعتی کشور مستقر و دو هزار و ۴۳۰ بنگاه تولیدی غیرفعال در سطح کشور به چرخه تولید باز گرداننده شده اند.
یزدانی با اشاره به افتتاح چند پروژه در استان قزوین تصریح کرد: در راستای رونق کسب و کار و توسعه واحدهای صنعتی چند واحد تولیدی با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد تومان در شهرک صنعتی کاسپین و البرز به بهره برداری رسید.

ایرنا