جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

ارزآوری ۳.۴ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی و غذا

به گزارش از وزارت جهاد کشاورزی، آقای محمد قربانی ارزش محصولات کشاورزی و غذایی صادر شده طی ۸ ماهه سال جاری را ۳ میلیارد و ۳۴۵ میلیون دلار عنوان کرد.

وی با اشاره به پنج قلم عمده صادراتی به لحاظ وزنی گفت: طی مدت یاد شده ۷۷۶ هزار تن هندوانه، ۵۵۳ هزار تن گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، ۴۷۰ هزار تن سیب زمینی تازه یا سرد کرده، ۴۵۶ هزار تن سیب تازه و ۲۴۹ هزار تن پیاز، موسیر و سیر از کشور صادر شده است.

قربانی افزود: پنج قلم عمده صادراتی به لحاظ ارزشی شامل پسته به ارزش ۶۵۴ میلیون دلار، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده به ارزش ۲۵۹ میلیون دلار، هندوانه به ارزش ۱۸۱ میلیون دلار، خرما به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار و سیب تازه به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار بوده است.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در مدت یاد شده ۲۰ میلیون و ۷۲۴ هزار تن نهاده‌های دامی و کالا‌های اساسی کشاورزی برای تامین نیاز کشور وارد شده است، ارزش این میزان واردات را ۱۱ میلیارد و ۵۲۸ میلیون دلار عنوان کرد.

وی ادامه داد: طی این مدت، پنج قلم عمده وارداتی به لحاظ وزنی شامل ۶ میلیون و ۱۳۲ هزار تن ذرت دامی، ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم معمولی، ۲ میلیون و ۴۲۵ هزار تن جو، یک میلیون و ۷۹۴ هزار تن کنجاله سویا و یک میلیون و ۷۳۴ هزار تن دانه سویا بوده است.