جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

تاریخچه

تاریخچه تشکیل اتاق مشترک

با توجه به اقتصاد درحال رشد چين و ضرورت ايجاد ارتباط نزديکتر بنگاه‌هاي بخش خصوصي کشورمان با آن کشور ، اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در صدد برآمد تا با ايجاد تشکلي سازماندهي شده ، گام‌هاي مناسبتري را در جهت حرکت صحيح به سوي گسترش روابط تجاري با اين کشور بردارد. از اين رو ، پس از تفاهم‌نامه‌ بعمل آمده با همتاي چيني ( شوراي توسعه تجارت خارجي چين ،CCPIT ) نسبت به تشکيل شوراي بازرگاني ايران و چين در تاريخ 80/6/24 اقدام گردید. مجمع موسس در تاريخ 80/9/29 با برپايي مجمع عمومي ، اساسنامه شورا را به تصويب رساند و عملا شوراي بازرگاني ايران و چين فعاليت رسمي خود را آغاز و تحت شماره 156 در اتاق ايران به ثبت رسيد.

شورای بازرگانی ایران وچین که در بدو امر با عضويت ۶۵ نفر از تجار کار خود را آغاز کرده بود به علت فعاليت‌هاي گسترده خود مورد توجه هيات رئيسه اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران قرار گرفت و با تغيير نام شورا به اتاق مشترک بازرگاني ايران و چين اعلام موافقت نمود و اين موضوع در مجمع عمومي فوق‌العاده شورا در تاريخ ۸۱/۱۰/۲۳ به تصويب رسيد.

اتاق بازرگاني و صنايع ايران و چين هم‌اکنون با بيش از ۷۰۰۰ عضو ، يکي از بزرگترين و فعالترين اتاق‌هاي مشترک فعال کشوردر ایران می باشد.