جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

ارزآوری ۵۰۹ میلیون دلاری صادرات میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از ارزآوری ۵۰۹.۳ میلیون دلاری میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری در سال گذشته خبر داد.

به گزارش از وزارت جهاد کشاورزی، «زهرا جلیلی‌مقدم» از توسعه کشت میوه‌های گرمسیری در محیط‌های کنترل‌ شده خبر داد و گفت: کشت انبه و موز در محیط‌های کنترل ‌شده از برنامه‌های آتی دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری است.

وی با بیان اینکه پیگیری واردات پایه‌های پاکوتاه و ارقام مناسب جهت توسعه کشت در گلخانه‌ها در حال انجام است، ادامه داد: کشت انبه و موز در محیط کنترل‌ شده و کشت پشن فروت، دراگون فروت و پاپایا را نیز دنبال می‌کنیم.

به گفته مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری، تولید نهال آناناس و توسعه کشت این محصول نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: تولید میوه‌های نیمه گرمسیری در گلخانه و محیط‌های کنترل‌ شده با اجرای سایبان در باغات میوه‌های نیمه گرمسیری به‌ منظور افزایش بهره‌وری آب و سایر نهاده‌ها در حال اجرا است.

جلیلی مقدم یادآور شد: مجموع صادرات محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری در سال گذشته ۷۵۶ هزار تن بوده که ۵۰۹.۳ میلیون دلار ارزآوری داشته است.