جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

اقتصاد چین رکورد ۱۵ ماهه را زد

یک نظرسنجی نشان داد که فعالیت خدمات چین در ماه جولای با سریع‌ترین نرخ در ۱۵ ماه اخیر رشد کرد، زیرا کاهش محدودیت‌های کووید باعث افزایش اعتماد مصرف‌کننده شد اما تقاضای خارجی کاهش یافت و شرکت‌ها کارکنان خود را برای هفتمین ماه متوالی کاهش دادند.

به گزارش ایسنا، شاخص مدیران خرید در جولای به ۵۵.۵ رسید که سریع‌ترین رشد از آوریل ۲۰۲۱ است که نسبت به ۵۴.۵ قوی در ژوئن بیشتر شد. این آمار به رشد قابل توجهی در بخش آسیب‌دیده اشاره داشتند در حالی که تولیدکنندگان این کشور با مشکل مواجه بودند. نظرسنجی Caixin نشان داد که یک زیرشاخص برای مشاغل جدید به دلیل بهبود تقاضای داخلی به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید، اما تجارت جدید صادرات برای هفتمین ماه متوالی منقبض شد.

در همین حال، نرخ تورم هزینه در بخش خدمات برای اولین بار از ماه مارس افزایش یافت؛ زیرا قیمت موادغذایی، سوخت، مواد اولیه و کارکنان همچنان بالا بود اما برخی از ناظران بازار مطمئن نیستند که افزایش بازگشایی کووید چقدر ادامه خواهد داشت.

شیوع سویه جدید ویروس جدید منجر به تشدید محدودیت‌های فعالیت در برخی شهرها در هفته‌های اخیر شده است، در حالی که بازار املاک در رکود عمیقی قرار دارد و تقاضای جهانی در حال تزلزل است. بسیاری از کسب‌وکارها برنامه‌های مخارج بزرگ را به حالت تعلیق درآورده‌اند و سعی در کاهش هزینه‌ها دارند.

بازارها متقاعد شده‌اند که کاهش قرنطینه به معنای پایان بدترین وضعیت است، اما داده‌های جولای نشان می‌دهد که شرکت‌ها هنوز تا حد زیادی از سرمایه‌گذاری، وام گرفتن و به‌ویژه در حال حاضر، استخدام اجتناب می‌کنند.