جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

رشد 16.6 درصدی واردات و صادرات چین در ماه ژوئیه

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی اداره کل گمرک چین، در هفت ماهه نخست سال جاری، ارزش کل واردات و صادرات کالاهای تجاری چین 23.6 تریلیون یوان بود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 10.4 درصد افزایش داشته است. در این میان، صادرات با رشد 14.7 درصدی به 13.37 تریلیون یوان رسیده و واردات با 5.3 درصد به 10.23 تریلیون یوان رسید. مازاد تجاری 3.14 تریلیون یوان بود که 62.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.در ماه ژوئیه، واردات و صادرات چین 16.6 درصد افزایش یافت.

از آغاز سال جاری، چین به طور موثر تدابیر پیشگیری و کنترل شیوع کرونا و توسعه اقتصادی و اجتماعی را با هم هماهنگ کرد.

«لی کوی‌ ون»، مدیر بخش آمار و تحلیل اداره کل گمرک چین گفت، در ماه ژوئیه، واردات و صادرات چین 16.6 درصد افزایش یافته و روند بهبود مستمر رشد تجارت خارجی از ماه مه ادامه داشت که نقش مثبتی برای ثبات بازار اقتصاد کلان ایفا کرد.

کارشناس اداره کل گمرک چین همچنین اظهار کرد که در حال حاضر، توسعه تجارت چین همچنان با برخی عوامل ناپایدار و نامطمئن مواجه است و فشار زیادی برای حفظ ثبات و ارتقای کیفیت وجود دارد.

وی افزود: انتظار می‌رود با تسریع اجرای یک سری از سیاست‌ها و اقدامات برای باثبات‌سازی اقتصاد، روان شدن بیشتر لجستیک تجارت خارجی و تسریع بیشتر از سرگیری کار و تولید، واردات و صادرات چین رشد ثابت خود را حفظ کند.