جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

رونمایی از 5G صد درصد ایرانی/ هزینه‌های بانکی کمتر می‌شود

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد اظهار داشت: امروز از 5G صد درصد ایرانی رونمایی می‌کنیم و مذاکرات و رایزنی با اپراتورهای داخلی و شرکت‌های عرضه کننده اینترنت آغاز شده و هر اپراتوری که خواستار کر 5G باشد از روزی که اقدام کند تا 3 ماه آینده می‌تواند این خدمت را به مشتریان خود ارائه دهد و مدت‌زمان مسائل فنی برای این پلتفرم فقط 3 ماه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن علیپور در مراسم معرفی پروژه 5G با بیان اینکه توانستیم در شرایط تحریم و در حالی که هیچ‌یک از شرکت‌های خارجی دانش و کر فناوری 5G را در اختیار اپراتورهای ایرانی قرار نمی‌دهند، 5G صد درصد ایرانی ایجاد و در اختیار اپراتورها و شرکت‌های عرضه‌کننده اینترنت قرار دهیم.

وی ادامه داد: صنعت مخابرات در دنیا در انحصار کشورهای خاصی قرار دارد و در شرایط تحریم هیچ‌یک از شرکت‌های خارجی حاضر نشدند دانش 5G را در اختیار اپراتورهای ایرانی قرار دهند از این رو شرکت پرداخت الکترونیکی سداد با تیمی از نخبگان و جوانان شرکت‌های دانش بنیان توانست پلتفرمی را طراحی کند که خدمات 5G ارائه می‌دهد.

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد افزود: امروز از 5G صد درصد ایرانی رونمایی می‌کنیم و مذاکرات و رایزنی با اپراتورهای داخلی و شرکت‌های عرضه کننده اینترنت آغاز شده و هر اپراتوری که خواستار کر 5G باشد از روزی که اقدام کند تا 3 ماه آینده می‌تواند این خدمت را به مشتریان خود ارائه دهد و مدت‌زمان مسائل فنی برای این پلتفرم فقط 3 ماه است.

علیپور با تاکید بر اینکه پلتفرم 5G صد درصد ایرانی استانداردهای ITU را دریافت کرده است، گفت: ما می‌توانیم حتی کر 5G را در اختیار اپراتور خارجی هم قرار دهیم و بازاریابی‌هایی هم در این حوزه هم انجام شده است و توانستیم این انحصار را در شرایط تحریم بشکنیم.

وی ادامه داد: پلتفرم 5G همان پلتفرم 4G است اما کیفیت اینترنت بهتری دارد و نسل پنجم خدمات اینترنتی را ارائه می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد تاکید کرد: اینکه شرکت سداد در حوزه ارائه خدمات بانکی است باعث نمی‌شود به حوزه کسب و کارهای جدید ورود نکند و با کمک شرکت‌های دانش‌ بنیان توانستیم به دانش بومی راه‌اندازی خدمات اینترنتی 5G دست پیدا کنیم و اتفاقا هزینه‌های بانکی با راه‌اندازی 5G کمتر می‌شود.

رعلیپور تصریح کرد: کر 5G به صورت صد درصد ایرانی است و با دانش جوانان ایران این پلتفرم طراحی شده است و دیگر برای انتقال فناوری و دانش 5G نیازی به خروج ارز از کشور نیست.