جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

گشایش باشکوه هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا در ارومچی

روز دوشنبه 19 سپتامبر/28 شهریور هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا در مراسمی باشکوه در شهر ارومچی، مرکز منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین گشایش یافت.

بنا به گزارش خبرگزاری شین هوا، شی جین‌پینگ رئیس جمهوری خلق چین، در پیامی آغاز هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا را تبریک گفت.

سران کشورهای قزاقستان، مجارستان، پاکستان، قرقیزستان، تاجیکستان و مغولستان و مسوولان سازمان‌های بین‌المللی مانند آ‌سه‌آن و سازمان همکاری شانگهای در مراسم افتتاحیه حضور داشته و در مجمع «تیان شان» (کوه آسمان) به ایراد سخنرانی پرداختند.

«قاسم جومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان که کشورش مهمان افتخاری اصلی این دوره از نمایشگاه چین و اوراسیا به شمار می‌آید، در سخنرانی خود اظهار داشت: نمایشگاه چین و اوراسیا در حقیقت به یک بستر تجارت بین‌المللی تبدیل شده و گشایش درهای چین به روی جهان را نشان می‌دهد. چین یکی از بزرگترین واردکنندگان جهان است. در سال گذشته، واردات چین نزدیک به 2.7 تریلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشت.

رئیس جمهور قزاقستان در ادامه افزود: نمایشگاه چین و اوراسیا فرصت بزرگی را برای کشورها فراهم کرده است تا مبادلات اقتصادی و فرهنگی نزدیکی با چین داشته باشند و همچنین فرصت‌های گسترده‌تری برای صادرات خود این کشورها ایجاد شده است. من معتقدم که این دوره از نمایشگاه کمک قابل توجهی به توسعه تجارت جهانی و لجستیک و حمل و نقل روان خواهد کرد.

هفتمین نمایشگاه چین و اوراسیا روز دوشنبه در شهر ارومچی، مرکز شین جیانگ چین گشایش یافت و موضوع اصلی این دوره از نمایشگاه «مشورت و ساخت مشترک، اشتراک گذاری؛ همکاری به سمت آینده» است که مشترکا از سوی وزارت بازرگانی چین، وزارت خارجه چین، انجمن ترویج تجارت چین و دولت خلق منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین برگزار می‌شود.