جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

عسگراولادی:سالن ایران در اکسپو را تخریب نکنید 25 میلیون دلار فرش ایرانی فروختیم

expo ra kharab nakonid

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و چین از دولت خواست تا موافقت کند سالن جمهوری اسلامی ایران در اکسپو تخریب نشود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عسگراولادی در مراسم اختتامیه اکسپو 2010 شانگهای در تهران گفت: تا شهریورماه سال گذشته، کشور هیچ برنامه ای برای حضور در اکسپوی شانگهای نداشت و بخش خصوصی با التماس توانست در دی ماه این سال، برنامه های حضور ایران در این نمایشگاه را تدارک بیند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: در 6 ماه برگزاری اکسپوی شانگهای، ایران در شیامن، ارومچی و شانگهای 4 سمینار برگزار کرده است و بر این اساس توانسته، صادرات خود به چین را 25 درصد افزایش دهد.

وی به نمایش تمدن ایران در میان تمامی تمدن های دنیا اشاره و تصریح کرد: دنیا وامدار تمدن ایران و چین است.

عسگراولاد گفت: در طول مدت برگزاری نمایشگاه، 7 میلیون و 400 هزار نفر از سالن ایران بازدید کرده اند که بر این اساس توانستیم در این مدت،از 5 هیئت چینی پذیرش کرده و چندین هیئت ایرانی نیز به شانگهای اعزام کنیم.

وی از دولتمردان درخواست کرد تا اجازه دهند ایران در اکسپوی 2015 میلان، پرقدرت تر از گذشته حاضر شوند؛ چراکه عدم حضور ایران غفلتی بزرگ است و نباید اجازه داد که غفلت تاخیر در تصمیم گیری برای حضور ایران در اکسپوی شانگهای، به ایتالیا نیز سرایت کند؛ چراکه ایران با تاخیر در حضور خود، غرفه اولیه در نظر گرفته شده به مساحت 4 هزار متر را از دست داد.

عسگراولادی گفت: در مدت 6 ماه برگزاری اکسپوی شانگهای، 25 میلیون دلار فرش ایرانی فروختیم و اگر اجازه دهند که غرفه را خراب نکنیم، این سالن به یک مرکز نمایشگاهی برای ایران تبدیل می شود.

به گزارش مهر، تمبر یادبود نمایشگاه اکسپو 2010 شانگهای از سوی رحیم مشایی، رئیس دفتر و مشاور عالی رئیس جمهور رونمایی شد. ضمن اینکه فرش دستباف اکسپو نیز به وی تقدیم شد.