جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

افزایش ۵ درصدی تولید محصولات فولادی

میزان تولید محصولات فولادی و شمش در دو ماهه نخست ۱۴۰۱، به ترتیب ۵ و ۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)؛ انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال، ۳ میلیون و ۷۳۷ هزار تن انواع محصولات فولادی (انواع ورق، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و غیره) تولید شد؛ این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳ میلیون و ۵۷۶ هزار تن بود.

همچنین در ۲ ماهه نخست امسال، ۵ میلیون و ۸۴۵ هزار تن انواع شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۶۰۵ هزار تن تولید شد.

رشد ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی

میزان تولید آهن اسفنجی در ۲ ماهه نخست امسال با ۱۱ درصد رشد به ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن رسید. رقم مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بود.

افزایش ۲۰ درصدی رشد صادرات محصولات فولادی

میزان صادرات محصولات فولادی و شمش در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به ترتیب ۱۳۸ هزار تن و صفر بود که صادرات محصول در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته, ۲۰ درصد رشد یافت و شمش بدون تغییر ماند.

افزون بر این، میزان واردات شمش و محصولات فولادی در ۲ ماه نخست امسال به ترتیب «یک میلیون و ۶۶ هزار تن» و «۳۵۷ هزار تن» بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۹۶۷ هزار تن شمش و ۴۷۸ هزار تن محصولات فولادی)، به ترتیب ۱۰ و ۲۵ درصد کاهش یافت.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما