جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

حضور ایران در نمایشگاه بین المللی ارومچی

نمایشگاه بین المللی اوراسیا با حضور شرکتهای اروپایی و آسیایی اول تا پنجم سپتامبر در شهر ارومچی استان سین کیانگ برگزار شد.
هیات ایرانی به سرپرستی آقای عسگراولادی، ریاست اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین و صادرکنندگان در زمینه های فرش دستباف و ماشینی، صنایع دستی، خرما، پسته، زعفران، روغن موتور، ماکارونی و سرمایه گذاری در این نمایشگاه حاضر گردیدند و به معرفی و ارائه محصولات صادراتی خود پرداختند.

ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین ضمن حضور در مراسم افتتاحیه رسمی بعنوان میهمان ویژه و شرکت در اجلاس کمسیون شانگهای و نشستهایی با فدراسیون صنایع و بازرگانی چین، همکاریهای آتی دو مجموعه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
معاون مدیرکل بازرگانی استان سین کیانگ در نشستی با حضور هیات رسمی ایرانی، اتاق ایران و چین را بهترین همکار خود دانستند. عسگراولادی نیز با اشاره به اینکه درخصوص توسعه روابط اقتصادی با کشور چین از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد نمود از برگزارکننده همکاری بیشتر و دقیقتر با اتاق را خواستار شد.
نمایشگاه اوراسیا فرصت مناسبی برای ارائه کالاهای صادراتی و صنایع دستی کشورمان می باشد و با توجه به حضور بازدیدکنندگان محلی معمولی، امکان خرده فروشی نیز براحتی میسر می باشد.
دولت ارومچی و سازمان بازرگانی این استان استقبال مناسبی از توسعه روابط خارجی، بخصوص با ایران داشتند و حضور ریاست اتاق ایران و چین در راس هیات ایرانی موجب استقبال طرف های چینی و دلگرمی اعضا هیات گردید.
دبیرکل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین با اشاره به اینکه تجار ایرانی می بایست بصورت هدفمند به بازار ارومچی نگاه کنند، اظهار داشتند که صنایع دستی، مواد پتروشیمی و کانی جایگاه خوبی در این نمایشگاه خواهند داشت و ابراز امیدواری کردند که در سال آتی در نمایشگاه معرفی گردند.
تا کنون 19 دوره نمایشگاه بین المللی در شهر ارومچی توسط دولت محلی ارومچی تشکیل گردیده است. که فقط کشورهای همسایه در آن حضور داشتند و در این دوره شرکت کنندگان از اروپا و آسیا حضور داشتند.
پاویون ایران با 21 غرفه و حدود 200 متر فضا، بزرگترین پاویون کشورهای خارجی بوده و به شدت مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.