جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

خاندوزی: سازمان استاندارد قائل به زمان معین در اعلام نظر کالای وارداتی باشد

وزیر امور اقتصادی و دارایی از سازمان ملی استاندارد ایران خواست، خود نیز در اعلام نظر نسبت به استعلام کالای وارداتی متقاضیان، قائل به یک بازه زمانی استاندارد باشد.

به گزارش ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید احسان خاندوزی  در جریان برگزاری شصت و هفتمین نشست هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار با اشاره به گلایه های برخی وارد کنندگان در خصوص تأخیر سازمان ملی استاندارد ایران برای اعلام نظر در خصوص کیفیت محصولات وارداتی اظهار داشت: در اینکه وارد کنندگان باید به دغدغه‌های این سازمان در خصوص سلامت و کیفیت محصولات و کالای وارداتی احترام گذاشته و از آن تمکین کنند، هیچ شکی نیست اما خود این سازمان نیز باید قائل به یک استاندارد زمانی برای اعلام نتیجه در این خصوص باشد.

وی تصریح کرد: وارد کننده باید بداند، مثلا بعد از ۳۰ یا ۵۰ روز، جواب سازمان ملی استاندارد، بطور قطع آماده است و دیگر یک نیازی به صبر اضافه، حتی برای یک روز هم وجود ندارد.

خاندوزی افزود: نباید بگذارید مردم، معطل و بلاتکلیف بمانند و مدام مجبور به مراجعه برای دریافت جواب استعلام خود از سازمان برای تأیید کیفیت محصول وارداتی از سوی سازمان استاندارد ایران باشند.