جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

شی جین پینگ :چین 1.5 میلیارد یوان برای تاسیس صندوق تنوع زیستی کونمینگ اختصاص خواهد داد

بعد از ظهر روز سه شنبه 20 مهر (12اکتبر) به وقت پکن، شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق  چین به شیوه ویدیویی در پانزدهمین همایش کنوانسیون تنوع زیستی شرکت و سخنرانی کرد.

شی جین پینگ در سخنرانی خود خاطرنشان کرد که تنوع زیستی زمین را سرشار از سرزندگی می‌کند و همچنین پایه‌ای برای بقا و توسعه بشر است. حفاظت از تنوع زیستی به حفظ خانواده کره زمین و ارتقای توسعه پایدار بشر کمک می‌کند.

او گفت که آب‌های زلال و کوه‌های سبز همچون کوه‌هایی از طلا و نقره هستند.  محیط زیست خوب نه تنها ثروت طبیعی بلکه ثروت اقتصادی است و به پتانسیل و استقامت توسعه اقتصادی و اجتماعی مربوط می‌شود. ما باید شکل‌گیری یک الگوی توسعه سبز را تسریع کنیم، موقعیت برد-برد برای توسعه اقتصادی و حفاظت از محیط زیست را ارتقا دهیم و خانه‌ای برای زمین بسازیم که در آن اقتصاد و محیط زیست به طور هماهنگ  پیشرفت کنند.

رئیس جمهور چین تاکید کرد که همه‌گیری کرونا  بر توسعه جهانی سایه افکنده و روند برنامه توسعه پایدار سازمان ملل متحد در سال 2030 با چالش های بیشتری روبه‌رو شده است. در مواجهه با وظایف دوگانه احیای اقتصادی و حفاظت از محیط زیست ، کشورهای در حال توسعه به کمک و حمایت بیشتری نیاز دارند. ما باید وحدت خود را تقویت کرده و با هم بر مشکلات فعلی غلبه کنیم تا نتایج حاصل از توسعه و حفاظت از محیط به شکل عادلانه تری در اختیار کشورهای مختلف قرار بگیرد  و خانه‌ای برای توسعه مشترک همه کشورهای جهان بسازیم.

شی جین پینگ تاکید کرد که ما در عصری سرشار از چالش‌ها و امیدها هستیم و باید برای آینده مشترک خود دست به دست هم دهیم تا سفری جدید برای توسعه بشری با کیفیت بالا را آغاز کنیم. او در همین راستا چهار پیشنهاد نیز مطرح کرد که به این شرح هستند:

1. هماهنگی بین انسان و طبیعت با کمک تمدن اکولوژیکی

2.تحقق توسعه پایدار جهانی با محرکه ایده  سبز

3.برقراری انصاف و عدالت اجتماعی با محوریت رفاه مردم.

4. حفظ سیستم مدیریت جهانی عادلانه و منطقی بر اساس قوانین بین المللی

رهبر چین اشاره کرد که چین در ساخت تمدن اکولوژیکی به نتایج قابل توجهی دست یافته و همچنان  بی‌وقفه مفهوم توسعه نوآورانه، هماهنگ، سبز و همراه با گشایش و اشتراک‌گذاری را پیاده می‌کند تا یک چین زیبا را بسازد.

 شی جین‌پینگ اعلام کرد که چین 1.5 میلیارد یوان برای تاسیس صندوق تنوع زیستی  کونمینگ اختصاص خواهد داد تا از برنامه‌های حفظ تنوع زیستی در کشورهای در حال توسعه حمایت شود و از همه طرف‌ها برای مشارکت در این صندوق دعوت و استقبال می‌کند.

منبع : رادیو چین