جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

🔸بیشترین صادرات چین به کدام کشور است؟

چین در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی جهان است و در کنار آمریکا اقتصاد جهان را‌ می‌چرخانند. این کشور رتبه نخست حجم صادرات جهان را از آن خود کرده و سالانه بین 2.5 تا 2.7 تریلیون دلار درآمد صادراتی دارد.

🔹بیشترین محصولات صادراتی چین چه کالاهایی هستند؟
طبق گزارش‌هایی که از صادرات این کشور در سال 2020 منتشر شد، اقلام زیر بیشترین میزان صادرات را به ترتیب از آن خود کردند:

 1. تجهیزات پخش
  2. لوازم الکترونیکی
  3. فناوری‌های پردازش شده
  4. کامپیوتر
  5. ماشین آلات اداری یا قطعات آنها
  6. صنعت گوشی موبایل و لوازم جانبی آن
  7. قطعات خودرو
  8. صنعت پوشاک
  9. تجهیزات پزشکی
  10. کالاهای روشنایی
  11. سنگ آهن
  12. فولاد
  13. طلا

چین محصولات خود را به تمام نقاط دنیا صادر‌ می‌کند. کشورهای همسایه چین، اولین مقصد صادرات محصولات چینی هستند. در واقع کشورهای آسیایی سهم بسزایی در شکل گیری درآمد صادراتی کشور چین دارند. با این حال جالب است بدانید که بیشترین حجم صادرات چین مربوط به ایالات متحده است. کشورهای زیر به ترتیب بیشترین صادرات چین را به خود اختصاص دادند:

 1. ایالات متحده
  بیش از 16 درصد از محصولات صادراتی چین به این کشور سرازیر‌ می‌شوند. آمریکا بیش از 430 میلیارد دلار از درامد صادرات محصولات چینی را فراهم کرده است.
 2. هنگ کنگ
  دومین کشوری که بیشتری صادرات چین را از آن خود کرده و پذیرای بیش از 10 درصد از محصولات صادراتی چینی است. این کشور بیش از 265 میلیارد دلار درآمد صادراتی برای چین ایجاد کرده است.
 3. ژاپن
  سومین مقصد تجاری چین برای صادرات کالاها ژاپن است. این کشور نزدیک به 6 درصد از کالاهای صادراتی چین را پذیرا‌ می‌شود و درآمدی بالغ بر 150 میلیارد دلار برای چین ایجاد‌ می‌کند.
 4. کره جنوبی
  بیش از 4 درصد از میزان صادرات کالاهای کشور چین مربوط به کره جنوبی است. این کشور بالای 110 میلیارد دلار به صورت سالانه برای چین درآمدزایی دارد.
 5. آلمان
  آلمان از بین کشورهای اروپایی بیشترین حجم صادرات محصولات چینی را به خود اختصاص داده است. این کشور نزدیک به 4 درصد از میزان صادرات کالاهای چینی را از آن خود کرده و در ایجاد درآمد صادراتی نزدیک به 100 میلیارد دلار نقش دارد.
 6. ویتنام
  ویتنام با دریافت بیش از 3.5 درصد از کالاهای صادراتی چینی، برای این کشور نزدیک به 90 میلیارد دلار درآمد صادراتی ایجاد‌ می‌کند.
 7. هندوستان
  کشور آسیایی بعدی که در لیست بیشترین صادرات چین قرار‌ می‌گیرد، هندوستان است. این کشور بیش از 2.5 درصد از میزان صادرات چین را به خود اختصاص داده و بالغ بر 70 میلیارد دلار برای کشور چین درآمدزایی دارد.
 8. مکزیک
  بعد از ایالات متحده، مکزیک بیشترین صادرات چین را در قاره آمریکا به نام خود ثبت کرده است. این کشور بالای 2.5 درصد از کالاهای چینی را وارد‌ می‌کند و نزدیک به 70 میلیارد دلار از صادرات محصولات چینی را به خود اختصاص داده است.
 9. هلند
  در میان کشورهای اروپایی، هلند 2.5 درصد از صادرات چین را از آن خود کرده و بالغ بر 63 میلیارد دلار برای کشور چین درآمدزایی دارد.
 10. انگلستان
  در نهایت به کشور انگلستان‌ می‌رسیم که دهمین کشور از لیست بیشترین صادرات چین را تشکیل‌ می‌دهد و بیش از 60 میلیارد دلار در اقتصاد صادراتی چین نقش دارد.