جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

گزارش ملاقات با رئیس فدراسیون صنایع و بازرگانی اتاق بازرگانی استان گوانگدونگ در تاریخ 24 خرداد 94

نشست مشتر ک با هیات تجاری استان گوانگدونگ به سرپرستی  ریاست فدراسیون صنایع و بازرگانی  استان گوانگدونگ  روز یکشنبه  ۲۴ خرداد با حضور ریاست اتاق ایران و چین  به منظور بررسی   راههای افزایش همکاری بین ایران و استان گوانگدونگ برگزار گردید.
عسگراولادی رئیس اتاق ایران و چین ضمن  تشکر از تلاشهای  سرکنسولگری ایران  در گوانگجو برای هماهنگی اعزام هیات های تجاری چینی  استان گوانگدونگ   گفت  در شرایط کنونی  که مذاکرات با غربی ها در حال انجام است ایران به ادامه روابط با چین نگاه ویژه ای دارد و در جهت تداوم  و تقویت  روابط اقتصادی با چین  تلاش خواهد نمود و چنانچه  مذاکرات با غربی ها به نتیجه برسد خللی در توسعه روابط با کشور چین نخواهد داشت.
رئیس اتاق ایران و چین  با اشاره به تمرکز رئیس جمهوری چین بر گسترش روابط کشورهای حاشیه کمربند اقتصادی جاده ابریشم   این موضوع را با اهمیت دانسته  و بر نقش مهم چین  به لحاظ موقعیت جغرافیایی در راستای احیا کمربند اقتصادی جاده ابریشم تاکید نمود و اذعان نمود اتاق ایران و چین همواره آماده هر گونه همکاری در این زمینه می باشد.
عسگراولادی گفت : روابط ایران و چین در تجارت خرید و فروش  و واردات و صادرات  هم اکنون حدود ۵۰ میلیارد دلار می باشد  اما ارتباط دو کشور تنها در زمینه مبادلات کالا  در طوفانهای سیاسی ضربه پذیر است و ما  علاوه بر افزایش روابط تجاری  در زمینه خرید و فروش کالا  خواهان   افزایش سرمایه گذاریهای مشترک  چه در ایران و چه در چین هستیم.
وی تصریح نمود  سهم بازار و انتقال تکنولوژی  یکی از اهداف همکاریهای ما با کشور چین می باشد و مایلیم که بتوانیم در جهت سرمایه گذاریهای مشترک  در ایجاد کارخانه های کوچک و متوسط در دو کشور پیش برویم  که با تاسیس این واحدهای صنعتی و تولیدی   ما میتوانیم علاوه بر تامین  نیاز داخل  در زمینه صادرات  به کشورهای منطقه نیز فعال باشیم.
Dan Chen ، رئیس  فدراسیون صنایع و بازرگانی  اتاق بازرگانی استان گوانگدونگ با اشاره به روابطتاریخی ایران و چین  بر گسترش روابط تجاری  بین دو کشور تاکید نمود وی در ادامه به شرح مختصری از ظرفیتهای استان گوانگدونگ و فعالیتهای اتاق بازرگانی این استان  پرداخت.
رئیس فدراسیون صنایع و بازرگانی استان گوانگدونگ میزان تولید ناخالص داخلی  و میزان حجم واردات و صادرات این استان در سال گذشته  را به ترتیب ۵۰۶ میلیارد دلار و  هزارمیلیارد دلار آمریکا  اعلام نمود و گفت استان گوانگدونگ  دارای مرزهای آبی بسیاری است و یکی از استانهای  موفق در زمینه تجارت  دریای می باشد .
رئیس فدراسیون صنایع و بازرگانی استان گوانگدونگ  با اشاره به حضور صنایع مختلف  در این استان و نقش ویژه آن در زمینه سرمایه گذاری  گفت شرکتهای فعال در این استان از  آمادگی لازم برای   سرمایه گذاری در کشورهای دیگر بویژه ایران برخوردار هستند.
در پایان نشست نمایندگان شرکتهای مختلف به معرفی زمینه فعالیت خود  برای یافتن شرکای تجاری جهت سرمایه گذاری پرداختند.