جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

سخنرانی ریاست اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در مراسم افتتاحیه آنلاین نمایشگاه کانتون چین و امضای تفاهم نامه همکاری با نمایشگاه کانتون 27 خرداد 99

این نشست با حضور همزمان دبیر اول فدراسیون اتاق های بازرگانی مصر و معاون مدیرکل مرکز تجارت خارجی چین بعداز ظهر روز سه شنبه 27/3/99 به صورت آنلاین برگزار شد.

رئیس اتاق ایران و چین ضمن تبریک به برگزارکننده نمایشگاه کانتون برای برگزاری صد و بیست هفتمین نمایشگاه کانتون به صورت آنلاین برای اولین بار، برای حضور در سمینار آنلاین امضای تفاهم نامه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی ابراز امیدواری نمود.

وی در ادامه گفت: در شرایط فعلی که اقتصاد دنیا و به خصوص تجارت بین المللی به شدت تحت تاثیر بیماری کویید 19 لطمه دیده است، این وظیفه ما را جهت پیشرفت تعاملات بین المللی سنگین تر نموده و ما را موظف کرده که چند برابر گذشته فعالیت نمائیم.

ایشان ضمن تشکر از تلاش های بخش بازرگانی سفارت چین در ایران در جهت گسترش روابط اقتصادی بین ایران و چین برای همکاری و دوستی های بیشتر بین ملت ها و صلح و رفاه برای همه مردم جهان ابراز امیدواری نمود.

شو بینگ، معاون مدیرکل مرکز تجارت خارجی چین نیز با اشاره به تاثیرگذاری نمایشگاه کانتون طی مدت 63 سال گذشته در گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین چین و سایر کشورهای جهان و رشد تجارت جهانی گفت: در شرایطی که شیوع کویید 19 اقتصاد جهان و فعالیت های تجاری را تحت تاثیر قرار داده و برنامه زمانبندی بسیاری از رویدادهای تجاری را تغییر داده، صد و هفتمین نمایشگاه کانتون نیز این بار با موضوع “نمایشگاه کانتون، اشتراک جهانی” به صورت آنلاین برگزار شده و محصولات داخلی و خارجی شرکت کنندگان را به منظور بهره مندی از فرصت های تجاری با نتایج برد-برد به نمایش می گذارد.

وی همچنین با اشاره به همکاری مرکز تجارت خارجی چین با 130 سازمان از 73 کشور جهان و منطقه و 53 سازمان در کشورهای عضو جاده و کمربند گفت: ایران و مصر دو شریک بزرگ تجاری چین می باشند و امیدواریم امضای تفاهم نامه همکاری بین این دو سازمان موجبات ایجاد ارتباط برد-برد اینترنتی را فراهم نماید.

وی در ادامه افزود: نمایشگاه کانتون به عنوان بزرگترین رویداد آنلاین تجاری جهان ابتکاری در جهت ایجاد هماهنگی در مهار شیوع بیماری و همکاری های بین المللی می باشد.

ایز اعلا، دبیر اول فدراسیون اتاق های بازرگانی چین نیز که در این نشست حضور داشت ضمن ابراز خرسندی از برگزاری آنلاین نمایشگاه کانتون در سال جاری نسبت به گسترش همکاری ها و استفاده از ظرفیت ها و فرصت های موجود در نمایشگاه کانتون بین چین و سایر کشورها تاکید نمود.

در پایان تفاهم نامه ای میان مرکز تجارت خارجی چین و اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین به امضا رسید.