جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

نشست اتاق ایران وچین با هیات اعزامی از شورای توسعه تجارت بین الملل سین کیانگ مورخ 23 دی 93

نشست اتاق ایران و چین و هیات اعزامی از شورای توسعه تجارت بین الملل استان سین کیانگ چین با هدف گسترش روابط تجاری و فرهنگی  ایران و سین کیانگ روز سه شنبه مورخ 23 دی ماه در محل اتاق برگزار گردید.

 

عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین  ضمن خوشامد گویی به هیات سن کیانگ بر گسترش  روابط اقتصادی ایران با استان سین کیانگ تاکید نموده ونسبت  به حضورفعال  در نمایشگاهای چین و متقابلاً اعزام هیات های چینی به ایران در جهت گسترش روابط اظهار امیدواری نمود و گفت ما آماده هر گونه همکاری و نیزفراهم نمودن  امکانات  بازدید هیات های چینی از استانهای ایران هستیم.
وانگ کلین ، رئیس شورای توسعه تجارت بین الملل سین کیانگ هدف سفر به ایران را ایجاد فضایی برای گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی عنوان نمود و گفت با توجه به اینکه سین کیانگ مرکز جاده ابریشم است و در راستای احیا جاده ابریشم درصدد هستیم روابط این استان با کشورهای حاشیه این جاده را گسترش دهیم.
وی در ادامه گفت روابط اقتصادی ایران و سین کیانگ بالغ بر7/7 میلیارد دلار می باشد و بیشترین میزان صادرات  را از استان سین کیانگ به ایران بوده و میزان واردات این استان بالغ بر 3/1 میلیون دلار می باشد .
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در مورد چالش های موجود در توسعه روابط تجاری با چین گفت :
عاملین اقتصادی هنوز ایالت سین کیانگ را به خوبی نمی شناسند و  برای همکاری و مبادلات تجاری می بایست حمل و نقل کارگوها را تقویت نموده و بهترین روش کوتاه کردن مسیر ایران وایالت سین کیانگ از طریق خطوط ریلی کشورهای قرقیزستان و ترکمنستان می باشد .  یکی از مشکلات عمده ای که بازرگانان ایرانی مواجه هستند مربوط به مسافت طولانی جهت حمل  کالا از بنادر جنوب ایران  به ایالت های مختلف چین می باشد .
عسگراولادی همچنین گفت برای کالاهای گران قیمت بهتر است مسیرهای هوایی ایجاد نمائیم که این مستلزم موافقت نامه کارگو هوایی با کشور چین میباشد.
رئیس اتاق ایران وچین پیشنهاد کرد جهت معرفی ایالت سین کیانگ و متقابلاً ایران بهتر است سمینارهای مشترکی برای ارتباط  بیشتر خریدار و فروشنده در هر دوکشور برگزار گردد و جلسات بازنگری فعالیتها بین اتاق مشترک ایران و چین و شورای توسعه تجارت بین الملل سین کیانگ  بصورت مرتب برگزار گردد.