جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

گزارش نشست با آقای پانگ سن، سفیر جمهوری خلق چین در ایران مورخ 8 شهریور 94

پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین روز یکشنبه  ۸ شهریور ۹۴  در  محل جدید اتاق مشترک ایران و چین با هیات مدیره این اتاق ملاقات نمود.
وی تاسیس محل جدید اتاق مشترک ایران و چین  را به اعضا و هیات مدیره اتاق تبریک گفت  و  بر همکاری هر چه بیشتر  اتاق مشترک و سفارت  چین تاکید نمود.
عسگراولادی ، رئیس اتاق مشترک ایران و چین  در این نشست با اشاره به مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی در مبادلات تجاری خصوصا کیفیت کالای چینی و  سهولت رفت و آمد تجار همکاری سفارت چین در خصوص حل مسائل موجود و افزایش روابط تجاری با این کشور را خواهان شد.
وی تصریح کرد در شرایط فعلی که تحریم ها کمرنگ شده اند نگاه ما به روابط با کشور چین نگاهی طولانی مدت خواهد بود و ما نمیخواهیم روابط ما با این کشور دچار لطمه گردد.
وی ادامه داد ما می بایست ضمن بررسی روند روابط در بیست سال گذشته روابط با  کشور چین  طی بیست سال  آینده را ترسیم نموده  و در جهت افزایش روابط  تلاش نماییم.
سفیر جمهوری خلق چین با اشاره به موضوع کیفیت کالای چینی گفت مذاکراتی  با مسئولین چینی  در خصوص نظارت بر کالاهای صادراتی به ایران صورت گرفته که طبق آن شرکتهایی که کالاهایشان  استانداردهای لازم کیفیت را ندارند قادر به صدور کالایشان به ایران نخواهند بود.