جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

“نشست با هیات اعزامی از شورای توسعه تجارت بین الملل دالیان مورخ 97/4/12”

نشست با هیاتی تجاری و بازرگانی به سرپرستی رئیس شورای توسعه تجارت بین الملل دالیان با هدف بهبود روابط دو کشور و بررسی زمینه های همکاری و سرمایه گذاری مشترک روز سه شنبه مورخ 97/4/12 در محل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین برگزار شد.

آقای عسگراولادی ضمن خوشامدگویی به هیات شورای توسعه تجارت دالیان از اولین سفر این هیات به ایران و توسعه همکاری های مشترک ابراز امیدواری کرد.
وی ضمن تاکید بر تسهیل امور ویزا و نقل و انتقالات بانکی، به رئیس این هیات اعلام کرد مشکلات تجار ایرانی را به مقامات مسئول منتقل کنند و در خصوص همکاری هر چه بیشتر اتاق ایران و چین با هیات مذکور اعلام آمادگی کرد.
آقای Dong Zhenming رئیس این هیات، ضمن تشکر از اتاق بازرگانی ایران و چین جهت برگزاری این نشست، هدف خود را از سفر به ایران بررسی زمینه های سرمایه گذاری در ایران مطرح کرد و از علاقمندی موسسات تجاری این شهر در خصوص ایجاد همکاری های مشترک بین ایران و دالیان سخن گفت.
وی همچنین به توضیح مختصری درباره شهر دالیان پرداخت و این شهر را از لحاظ حجم و نرخ رشد اقتصادی در جایگاه نخست در استان لیائونینگ دانست. آقای Dong تولید ناخالص داخلی این شهر را با رشد سالانه 1/7% به میزان 736/3 میلیارد یوان و حجم واردات و صادرات این شهر را با رشد 21/7%، به میزان 413/2 میلیارد یوان اعلام کرد.
وی با اشاره به پایه های مستحکم این شهر در بخش صنعت، صنایع مهم دالیان را پتروشیمی، اطلاعات الکترونیک، تولید تجهیزات و کشتی سازی معرفی کرد.
دانگ در خصوص مشکلات بانکی گفت: ما تلاش خود را خواهیم کرد تا روابط تجار دو کشور بهبود یافته، مشکلات انتقال پولی و بانکی برای تجار ایرانی تسهیل و زمینه های بیشتری برای همکاری های دو جانبه ایجاد گردد.
رئیس شورای توسعه تجارت دالیان به معرفی نمایشگاه واردات و صادرات دالیان پرداخت و از اتاق درخواست کرد به این نمایشگاه هیات اعزام کرده و در این نمایشگاه شرکت کند. وی در ادامه به معرفی شرکت های تجاری همراه پرداخت و زمینه های کاری این شرکت ها را مواد شیمیایی، محصولات کشاورزی، محصولات پتروشیمی، سرمایه گذاری، مشاوره سرمایه گذاری و … اعلام کرد.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین با شورای توسعه تجارت دالیان با هدف بهبود روابط دو نهاد امضا شد.