جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

گزارش نشست اتاق ایران و چین با هیات اعزامی از دفتر امور خارجه شهر دونگوان

  نشست اتاق ایران و چین با هیات اعزامی از دفتر امور خارجه شهر دونگوان چین روز سه شنبه 6 آبان 93  به منظور گسترش روابط شهر دونگوان و ایران  برگزار گردید.

 

سارا شی معاون مدیرکل دفتر امور خارجه دونگوآن ضمن معرفی شهر دونگوان  واقع در استان گواندونگ به گسترش روابط با ایران ابراز علاقمندی کرد و گفت شهر دونگوان یکی از شهر های معروف تجارت خارچی چین محسوب می گردد و بیش از هزار شرکت معروف جهان از کشورههای مختلف از جمله سنگاپور، تایوان و ژاپن در این شهر مشغول فعالیت می باشند.

وی در ادامه گفت شهر دونگوان در حال حاضر  از لحاظ گردشگری توسعه یافته و با کشور های یونان ، برزیل  و کره و مالزی خواهر خواندگی دارد و بسیار علاقمند هستیم که با ایران هم شهری به عنوان خواهرخوانده داشته باشیم.

سمیعانی فرد ، دبیر اتاق ایران و چین  ضمن تاکید به گسترش روابط با شهر دونگوان  گفت اتاق مشترک ایران و چین با بیش از 6 هزار عضو تمام تلاش خود را در جهت گسترش روابط با شهر ها و استانهای مختلف چین متمرکز نموده و از شرکتهای چینی  که مایل به سرمایه گذاری درایران هستند استقبال می نماییم .

دبیر اتاق ایران و چین ضمن قدردانی از تلاش سرکنسول ایران در چین  نقش کنسولگری ایران درگوانجو در گسترش روابط تجاری با شهر های مختلف استان گواندونگ را بسیار مهم دانستند.

شهر دونگوان واقع در استان گواندونگ دارای وسعت  2400 کیلومتر مربع  و جمعیت 8 میلیون نفر می باشد .

در سال 2013 میزان GDP  این شهر برابر با 550 میلیارد یوان  وحجم  کل واردات و صادرات آن 153 میلیارد و 72 میلیون دلار بوده که  از این مقدار حدود 90 میلیارد آن  به صادرات و 62 میلیارد آن به واردات اختصاص دارد.

محصول اصلی این شهر الکترونیک  وسایر محصولات آن اسباب بازی ، لوازم خانگی و پوشاک می باشد.