جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکن:

Beijing

تهران:

Tehran

نشست با هیات تجاری از سازمان بازرگانی استان فوجیان مورخ 2 آذر 95

نشست با هیات تجاری از سازمان بازرگانی استان فوجیان مورخ 2 آذر 95

نشست مشترک با هیات تجاری از سازمان بازرگانی استان فوجیان با حضور معاون مدیرکل این سازمان به منظور افزایش همکاریها در زمینه سرمایه گذاری مشترک روز سه شنبه 95/9/2 در محل اتاق مشترک ایران و چین برگزار شد.
دبیر کل اتاق ایران و چین ضمن خوشامد به هیات چین گفت هدف گذاری اتاق مشترک همسو با استراتژی دولت ایران در بخش سرمایه گذاری مشترک می باشد و با توجه به مزیتهای ایران به لحاظ نیروی کار جوان و تحصیلکرده، انرژی ارزان، شرایط مناسب آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی و امنیت کامل بهترین شرایط جهت حضور سرمایه گذاران خارجی جهت تولید مشترک و جهت تامین نیاز داخلی و نیز امکان صادرات به کشورهای همسایه می باشد .
وی با اشاره به وظیفه سازمانها و تشکل های اقتصادی جهت تسهیل امور تجاری بین ایران و چین به ویژه استان فوجیان بر نقش این سازمانها در افزایش همکاریهای بین بخش های خصوصی دو کشور تاکید نمود.
معاون مدیرکل سازمان بازرگانی فوجیان با تاکید بر روابط تنگاتنگ بازرگانی این استان با ایران گفت:
فوجیان هسته اصلی جاده راه ابریشم است و این استان به عنوان نقطه شروع جاده ابریشم محسوب می گردد و  نزدیک به 2000 سال است که با ایران روابط تجاری دارد. در سال 2015 حجم صادرات این استان با ایران حدود 1 میلیارد دلار برآورد می شود.
وی در ادامه گفت: بیشترین صادرات ما به ایران در زمینه های فولاد، برق و روشنایی، لوازم خانگی و البسه و نساجی، سنگ های تزئینی و کفش و … و بیشترین صادرات از ایران در زمینه سنگ آهن، پلاستیک و محصولات پتروشیمی می باشد.
آقای دنگ مشاور بخش امور غرب آسیا در سازمان بازرگانی استان فوجیان گفت: با توجه به نقش مهم استان فوجیان به عنوان نقطه آغاز جاده ابریشم و به منظور افزایش همکاریها با کشورهای جاده ابریشم در تلاش هستیم که امکانات ویژه ای را جهت حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد موجود در این استان فراهم نماییم که از جمله آنها می توان به معافیت مالیاتی شرکتهای خارجی ثبت شده در این مناطق اشاره نمود.

نشست با هیات تجاری از سازمان بازرگانی استان فوجیان مورخ 2 آذر 95